20. kolo II. ligy vo futbale

11.04.2004 Celý región

Tatran Prešov - Rapid Bratislava 0:2 (0:2)\r\nGóly: 16. a 29. Stacho, ŽK: 41. Jantek - 45. Škrabák, rozhodovali: Vnuk - Kubica, Klačko, 1133 divákov\r\n\r\nRapid h...
Tatran Prešov - Rapid Bratislava 0:2 (0:2)
Góly: 16. a 29. Stacho, ŽK: 41. Jantek - 45. Škrabák, rozhodovali: Vnuk - Kubica, Klačko, 1133 divákov

Rapid hral v Prešove veľmi dobre a účelne. V prvom polčase využil svoje dve príležitosti skutočne exkluzívnymi gólmi Stacho. Po prestávke sa favorizovaní Šarišania síce snažili niečo vytvoriť, ale snaha domácich bola márna. Naopak v 83. min mohol kanonier Stacho po sóle z polovice ihriska zavŕšiť hetrik, no loptu do siete nedostal. V Prešove sa napokon zrodil prekvapujúci, ale zaslúžený výsledok v prospech zachraňujúceho sa bratislavského tímu.

REaMOS Kysucký Lieskovec - DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:0)
Góly: 65. Loj (z 11 m), 90. Ashoubi, ŽK: 38. Blahuta - 68. Zlacký, ČK: 65. Marián Timko (D. Streda), rozhodovali: Šipoš - Košecký, Weiss, 1000 divákov

Hostia mali v stretnutí viac gólových príležitostí a zaslúžene sa tešili z dôležitého víťazstva. V 65. min premenil pokutový kop Loj a tri body pre mužstvo zo Žitného ostrova zabezpečil v závere iránsky futbalista Ashoubi.

Steel Trans Ličartovce - Bukocel Vranov 2:0 (1:0)
Góly: 34. R. Tomko, 70. T. Šimko, ŽK: 58. Krakovský (Ličartovce), rozhodovali: Jaška - Sluk, Baranček, 400 divákov

V Ličartovciach sa v regionálnom derby presadili favorizovaní domáci futbalisti, ktorí si vypracovali aj viac gólových príležitostí. Prvú z nich premenil v 34. min na vedúci gól R. Tomko a po zmene strán pečatil víťazstvo Steel Trans T. Šimko.

ŽP Šport Podbrezová - HFC Humenné 3:0 (2:0)
Góly: 17. a 38. Pelegrin, 90. Voroňák, bez kariet, rozhodovali: Pavlík - Somoláni, Benko, 1350 divákov

Podbrezová v zápase presvedčila a dokázala, že patrí medzi špičkové tímy druhej ligy. O osude stretnutia rozhodli už v prvom polčase Krochta s Pelegrinom, keď prvý menovaný dva razy pekne odcentroval a útočník domácich dvakrát napol sieť Humenného. Gólovú poistku pridal v 90. min Voroňák, ktorý obišiel troch hráčov hostí a bez problémov skóroval.

1. FC Košice - SH Senica 4:1 (2:0)
Góly: 25. a 51. Lapšanský, 21. Kalmár, 68. G. Majoroš - 80. Kušpál, ŽK: J. Sovič, Kalmár, Mik. Sovič - J. Hílek, rozhodovali: Schmidt - Tabiš, Klovanič, 200 divákov

V súboji tímov, ktoré sú až po uši namočené do záchranárskych prác, sa Košičania dočkali plného bodového zásahu po vyše deviatich mesiacoch (naposledy zdolali v 2. kole 26. 7. 2003 Dunajskú Stredu 3:2). Tigri sa do súpera pustili bez rešpektu a už pred prestávkou si zásluhou útočného tandemu Kalmár - Lapšanský vypracovali dvojgólový náskok. Keď Lapšanský v 51. min zvýšil na 3:0, bolo rozhodnuté. 1. FC mal hru pod kontrolou, pridal aj štvrtý gól a až potom sa k slovu dostali slabučkí hostia zo Záhoria. Na konečných 1:4 z pohľadu Seničanov upravil desať minút pred koncom Kušpál.

Slovan Duslo Šaľa - Koba Senec 1:0 (0:0)
Gól: 47. Lalák, ŽK: 53. Lancz - 30. T. Novotný, 44. Keller, 56. Halahija, 78. Pavol Majerník, ČK. 75. Lancz (Šaľa) po 2. ŽK, rozhodovali: Anguš - Rendko, Jurášek, 1285 divákov

V prvom polčase si mužstvá vyložené šance nevypracovali. Po zmene strán si však domáci stredopoliar Lalák dobre nabehol na center z pravej strany a z voleja prekonal hosťujúceho brankára - 1:0. Senčania chceli vyrovnať, skutočným ohrozením pre domácu bránku boli len štandardné situácie v ich podaní, ktoré sa však gólom neskončili.

FC Nitra - HFK Prievidza 2:1 (1:0)
Góly: 27. Babic, 90. Rák - 58. Mečiar, ŽK: 63. Uhrík - 11. Poliaček, 83. Pánis, rozhodovali: Hracho - Likavský, Bacsa, 680 divákov

Zápas solídnej úrovne začali lepšie domáci, ktorí sa po polhodine hry ujali Babicom vedenia. Hostia z Prievidze po prestávke pridali a po štandardnej situácii v 58. min vyrovnal hlavou Mečiar. Nitrania vzápätí svojho súpera zatlačili, nastrelili žrď, brvno, no gól nie a nie streliť. V záverečnej minúte zobral zodpovednosť na svoje plecia kanonier Rák a po individuálnej akcii prízemnou strelou z hranice šestnástky do ľavého dolného rohu strhol víťazstvo na stranu Nitry. Zimná akvizícia z Ružomberka dosiahla v piatom jarnom zápase už siedmy gól.

1. FC Družstevník Báč - FC Rimavská Sobota 2:3 (1:2)
Góly: 20. M. Filo, 89. J. Majoroš st. - 24. a 42. Iskra, 55. Pisár, ŽK: 59. T. Nagy - 63. Hadviger, rozhodovali: Doboš - Cuninka, Podhradský, 2150 divákov

V úvode prekvapil hostiteľ lídra druholigovej tabuľky. Center sprava nikto netečoval, od brvna sa lopta odrazila k Filovi a ten pohotovým volejom zavesil - 1:0. Stačili však dve školácke chyby obrany Báča, ktoré chladnokrvne premenil Iskra a za 18 minút otočil zápas. Úvod druhého polčasu vyšiel futbalistom z Gemera a skúsený Pisár spoza šestnástky vymietol pravý horný roh domácej bránky - 1:3. Snaživí domáci zatlačili hosťujúce mužstvo pred bránku na dlhé minúty, stačili však už iba skorigovať nepriaznivý stav, keď skúsený Majoroš prekonal hosťujúceho Benka.